۱۳۹۹ پنج شنبه ۲ بهمن

 

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان علوم پزشکی جیرفت ، شبیر رستمی ابوسعیدی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته به منظور جذب پزشکان عمومی و متخصص برای بیمارستان‌های جنوب کرمان گفت: در کنار تجهیز و توسعه بخش‌های مراکز درمانی منطقه تلاش زیادی برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز حوزه سلامت صورت گرفته که جذب پزشک متخصص از بارزترین این اقدامات است.

او افزود: در نیمه نخست امسال، ۵۱ پزشک برای ارائه خدمت در بیمارستان‌های جنوب کرمان جذب شده که این میزان بیشترین آمار جذب پزشک در طول سال‌های فعالیت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت طی یکسال بوده است.

رستمی ابوسعیدی تصریح کرد: تعداد پزشکان متخصص در جنوب کرمان از ۱۰۰ پزشک در سال ۹۶ به ۱۶۰ پزشک طی امسال افزایش یافته که این اقدام گامی مهم در راستای رفع مشکل کمبود پزشک در بیمارستان‌های منطقه است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به بازدید اخیر معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان امام خمینی جیرفت برای بررسی وضعیت بخش‌های بیمارستان امام خمینی جیرفت بیان داشت: جان بابائی در این بازدید وضعیت بخش‌های محل بستری بیماران مبتلا به کرونا را مطلوب ارزیابی کرد که مطابق استاندارد‌های کشوری صورت گرفته است.

رستمی ابوسعیدی با اشاره به راه اندازی بخش آی سی یوی بیمارستان امام خمینی جیرفت و همچنین راه اندازی این بخش در سایر بیمارستان‌های منطقه به عنوان اقدامی مهم در زمینه درمان بیماران مبتلا به کرونا در جنوب کرمان گفت: تجهیزات لازم برای درمان بیماران کرونا وجود دارد و کادر درمان هم تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا با کمترین تلفات انسانی این بیماری را پشت سر بگذاریم.

او افزود: در حال حاضر آمار بیماری در منطقه به کمترین میزان خود رسیده است، اما ما منتظر پیک شدید در هفته‌های آینده هستیم و با توجه به اینکه برای درمان این بیماری دارویی کشف نشده است کنترل این وضعیت نیازمند همکاری جدی مردم برای داشتن کمترین میزان ابتلا و تلفات است.