۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور
تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت   تعداد بازدید : 114

هشدار در خصوص تبلیغات اغواگرانه و ادعاهای دروغین محصولات آرایشی و بهداشتی

امروزه استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی به صورت فزاینده ای در حال رواج می باشد و مخاطبان رسانه ها اعم از رسانه های ،شبکه های مجازی،بیلبوردها و ... در معرض تبلیغات گسترده و رگباری اغواگرانه ی برخی از فراورده های آرایشی و بهداشتی قرار می گیرند ،تبلیغاتی که صد در صد منطبق با نیازهای افراد صورت گرفته و اکثرا خلاف واقع می باشد لذا به هیچ عنوان نبایست تحت تاثیر این تبلیغات قرار گرفت ،از طرفی محصولات قاچاق و تقلبی نه تنها ترکیبات آن ها نامعلوم است،بلکه آلودگی های زیادی به علت شرایط نامناسب حمل و نقل و نگهداری در آن ها مشاهده شده است . از مهم ترین ترکیبات شیمیایی مضر در فرمولاسیون این فراورده ها می توان به سرب ، فتالات،پارابن،تریکلوزان و ... اشاره کرد. که منجر به حساسیت شدید پوستی ،کچلی ،اکنه ،صدمات کبدی جبران ناپذیر،سرطان،نابینایی و ... می شوند.

نکات مصرف صحیح فرآورده های آرایشی و بهداشتی

-لوازم آرایشی و بهداشتی موردنیاز خود را از مکان هایی نظیر داروخانه ها و فروشگاه های معتبر خریداری نمایید.

- در هنگام خرید محصولات آرایشی و بهداشتی تولید داخل به برچسپ آن ها که شامل نام محصول،نام تجاری،نام و نشانی شرکت یا کارخانه تولید کننده یا بسته بندی کننده، وزن یا حجم خالص محصول،شماره پروانه بهدلشتی با لوگوی سازمان غذا و دارو،تاریخ تولید و انقضاء مصرف،مواد تشکیل دهنده،سری ساخت،شرایط نگهداری و توصیه های بهداشتی است توجه داشته باشید.

- محصولات وارداتی می بایست حاوی برچسپ کنترل اصالت و سلامت باشد که جهت اطمینان از اصالت کالا می بایست با خراشیدن لایه پوشاننده ،شناسه 16 رقمی اصالت کالا را از طریق شماره پیامک 20008822 یا شماره تلفن 0216185 ،استفاده از سایتWWW.TTAC.IR  و یا با نصب نرم افزار اندرویید ایران آیین پک بر روی گوشی اصالت فراورده را استعلام نمایید.

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

RSS GoogleReader