۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت:
بیش از ۲هزار داوطلب سلامت در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت فعالیت دارند
دکتر علی اصغر خیرخواه، گفت: درحال حاضر دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۲ هزارو ۴۴۰ داوطلب سلامت دارد که داوطلبانه و بدون هیچ گونه چشم داشتی در پیشبرد فعالیت های بهداشتی با مراکز بهداشت همکاری می کنند.
 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، دکتر «علی اصغر خیرخواه»، در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک 14 آذر ماه روز جهانی داوطلب سلامت با شعار «هر خانه یک پایگاه سلامت، سلامت برای همه، توسط هم»، گفت: داوطلبان سلامت پل ارتباطی بین مردم و مراکز بهداشتی درمانی هستند که داوطلبانه مسئولیت سلامت ۴۰ خانوار از منطقه سکونت خود را به عهده می گیرند و ضمن شناسایی مشکلات محله تحت پوشش در انجام فعالیت هایی مانند سرشماری، ترغیب خانوارها برای مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی، پیگیری مراقبت کودکان، مادران باردار، ارائه مطالب آموزش سلامت به خانوارهای تحت پوشش با مراکز خدمات جامع سلامت همکاری می کنند. 

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، افزود: بررسی برنامه درطی سال های مختلف نشان داده که حضور داوطلبان سلامت به تغییر نگرش و عملکرد مردم نسبت به سلامت کمک کرده و سبب ارتقای شاخص های بهداشتی شده است.

وی، ادامه داد: افراد علاقه مند می توانند به عنوان داوطلب سلامت با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت نزدیک محل سکونت علاقمندی خود را اعلام کنند و پس از ثبت نام و تشکیل پرونده، با توجه به میزان توانایی و فرصتی که در اختیار دارند با نیروهای بهداشتی همکاری کنند.

 

دکتر خیرخواه، اظهار داشت: سياست دفتر آموزش و ارتقای سلامت بر آن است که از طريق جلب مشارکت جامعه و اجرای طرح داوطلبان سلامت با ارتقای دانش و مهارت داوطلبان سلامت، فاکتورهای ضروری زندگی سالم را به خانوارهای تحت پوشش آنها و جامعه منتقل کند.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزود: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی جیرفت 2 هزارو 440 داوطلب سلامت دارد که داوطلبانه و بدون هیچ گونه چشم داشتی در پیشبرد فعالیتهای بهداشتی با مراکز بهداشت همکاری می کنند.

ما را در فضای مجازی دنبال کنید

RSS GoogleReader