۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر

دکتر اصغرمکارم در دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با امام جمعه کرمان ضمن تسلیت وفات حضرت معصومه (س) با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان جنوب کرمان اظهار داشت: با اجرای طرح تحول سلامت در جنوب استان حرکتهای مثبتی در بخش سلامت ضورت گرفته است و بیش از 500 پروژه احداث، تجهیز و افتتاح شده است و دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نسبت به دانشگاهای علوم پزشکی هم سطح در کشور از نظر تعداد پروژه جزو برترینها است.

وی افزود: 120 پروژه جدید در جنوب کرمان افتتاح شده است و تا دهه فجر هم 24 پروژه با اعتبار حدود 30 میلیارد تومان مانند ستاد اداری با 4 هزار مترمربع زیربنا، تکمیل بیمارستان امام جیرفت با 6 هزار مترمربع و ... به بهره برداری میرسد.

مکارم با اشاره به وضعیت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تصریح کرد: از سال89 پذیرش دانشجو آغاز شده و درحال حاضر در 11 رشته پذیرش دانشجو داریم که سه دوره پزشکی فارغ التحصیلی شده اند و فارغ التحصیلان هم معمولا در تخصص پذیرفته شده اند.

وی با بیان اینکه خوابگاههای دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ظرفیت پذیرش 700 دانشجو را دارند که بخش عمده دانشجویان متقاضی را پوشش میدهد، خاطرنشان کرد: جنوب کرمان از محرومترین مناطق کشور است توقع داریم در راستای کاهش کمبودهای بهداشتی و درمانی کمک کنید خیران به این منطقه هدایت شوند این منطقه ورودی بیماریها و آسیبهایی مانند قاچاق سوخت و مواد مخدر، بیماری مالاریا و سل از سوی کشورهای همسایه است و وضعیت خاصی دارد هر چند که در کنترل بیماریها اقدامات کامل بهداشتی انجام شده است اما موارد ورودی داشته ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: اینکه در منطقه چاه ابراهیم علی رغم محرومیت مرکز جامع سلامت داریم و در تمام مناطق خانه بهداشت فعال هستند، نتیجه زحمات نظام است در حالی که قبل از انقلاب فقط یک بیمارستان در جیرفت داشتیم اما امروز بیش از 700 مرکز ارائه دهنده خدمات سلامت داریم.

مکارم عنوان داشت: مواردی که در منطقه مشکل داریم بیماریهای خونی است که نسبت به متوسط استانی و کشوری بالاتر است و امروز علی رغم بالا رفتن هزینه داروها به دلیل تحریمها و سهیمه محدود این بیماران مشکل خاصی ندارند اما این وضعیت برای آنها زحماتی ایجاد میکند چرا که خانوادهها آنهاحداقل ها را هم ندارند هرچند در حال حاضر خیرانی در منطقه مراجعه داشته اند خیران سلامت را به این سمت سوق دهید که در اینصورت دانشگاه همکاری لازم را خواهد داشت.

وی اظهار داشت: رشد جمعیت در جنوب کرمان بالا است دانشگاه هم علاوه بر تشویق زایمان طبیعی دو مرکز بسیار خوب در بیمارستان کاشانی جیرفت و بیمارستان کهنوج راه اندازی کرده است که با حداقل هزینه ها به بیماران خدمات ارائه میدهند.

مکارم افزود: با توجه به وسعت منطقه راه اندازی اورژانس هوایی، ارائه خدمات آی وی اف، جراحی قلب و آنژیو گرافی جزو ضروریات درمانی منطقه هستند در بقیه موارد تقریبا به شکل پایه ای خدمات فراهم شده است و متخصصان مختلف حتی در بیمارستانهای اقماری منطقه وجود دارد ضروری است در صورت وجود خیری برای این موارد به منطقه هدایت شوند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت : بخشی از زکات در حوزه درمان منطقه برای کارهای مشخص هزینه شود اگر این موضوع محقق شود اقدام مهمی در منطقه خواهد بود.

امام جمعه کرمان :

دانشگاههای علوم پزشکی استان یاریگر هم در خدمترسانی به مردم باشند

حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کرمان در دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه معصومه(س) اظهار داشت: شما همیشه منشا خیر و برکت بوده اید و از شما و همکارانتان متشکرم که سلامت را در جنوب استان ارتقا داده اید.

وی افزود: کار، تلاش و همت شما در حوزه شرق و جنوب استان کاملا مشهود است و ما نیز در دفاع از حق و حقوق منطقه کم نمی گذاریم.

علیدادی تصریح کرد: باید از مسئولان بخواهید که در بحث سلامت همت کنند و همچنین از راه بخش خصوصی و شبه دولتی بخواهید که پشت سر شما قرار بگیرند تا به اهداف استاندارد و ایده آل برسیم.

امام جمعه کرمان با اشاره به وجود معادن غنی جنوب کرمان و لزوم جذب مشارکت فعالان این عرصه در ارتقای سلامت مردم منطقه گفت: با توجه به مستقل شدن دانشگاههای علوم پزشکی استان، باید ارتباط منطقه ای با هم داشته باشید و دانشگاهها برای خدمت به مردم کمک و یار یکدیگر باشند.

 

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • بیانیه خصوصی
  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss