۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتراصغر مکارم در جشن روز دانشجو در این دانشگاه اظهار داشت: روز دانشجو  نشات گرفته از قیام روزی است که دوران تاریک ستمشاهی می خواست با ظاهرسازی کشور و مردم را به سخره بگیرد اما فرهیختگان جامعه بیدار بودند و اجازه این توطئه را ندادند.

وی بیان داشت: ما در طول 8 سال دفاع مقدس هزاران شهید و جانباز تقدیم انقلاب کردیم ما با ساختار آمریکا، دولت آمریکا و نه ملت آن مشکل داریم آمریکا با یک دیدگاه استکباری روی کار است که قصدش حکومت بر دیگران و نادیده پنداشتن انسان ها است.

مکارم با بیان اینکه آسایش امروز شما و تحصیل با امنیت و خیال راحت حاصل ریخته شدن خون هزاران شهید است، تصریح کرد: استکبار ستیزی خاصیت درونی همه انسانها است به پاخاستن، دانشجویان به این دلیل است که به دنیا بفهمانند، میخواهیم کشورمان را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه اگر هوشیار نباشیم، مشکل پیدا می کنیم، خاطرنشان کرد: در انتخابات سال 88 افرادی اصل نظام را نشانه رفتند و در سال 96 رادیوهای بیگانه و سیستم های تبلیغاتی شروع به کارهای ضد انقلابی کردند و حرفشان این بود که عمر هر نظامی30 تا 40 سال است و وقت به پایان آمدن این نظام انقلابی است، میلیاردها دلار خرج کردند که این روز اتفاق بیافتد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: اگر بصیرت و آگاهی مردم نباشد، انقلاب یک شبه از بین می رود درست است شرایط اقتصادی خوب نیست اما دشمن به دنبال این است که مردم را در شرایطی قرار دهند تا از اعتقادات خود دست بکشند جنگ برادر کشی به  راه بیندازند و ما را به صدها سال عقب بیاندازند حالا اعتراض ما به بنزین یک اعتراض دیگه هست ولی حواسمان باشد از این شرایط دشمن سواستفاده نکند و اصل نظام و دین ما نشانه نرود.

مکارم افزود: سخن من به عنوان معلم به دانشجویان عزیز این است که بدانند به دست آوردن این انقلاب کار راحتی نبوده دانشجوی مسلمان باید قدرت تحلیل داشته باشد و بداند که مستکبران خارجی نفع ما را نمی خواهند نفت مارا می خواهند.

وی عنوان داشت: در حال حاضر 97 درصد داروی کشور در داخل کشور ساخته می شود ما قبل از انقلاب یک بیمارستان در جیرفت داشتیم ولی در حال حاضر بیش از 700 مرکز بهداشتی درمانی داریم و حتی در شرایط تحریم 62 پروژه افتتاح کردیم و 24 پروژه هم تا پایان سال افتتاح می شود.

مکارم با بیان اینکه مسلمان زیر بار ظلم نمی رود و خوی استکباری را نمی پذیرد بلکه با اقتدار به پیش می رود، عنوان داشت: اصل برجام حرکت مثبتی بود ولی پشتش حرکت خبیثی بود که آمریکا همه چیز را به هم ریخت و مقام معظم رهبری هم بارها گفتند که این ها قابل اعتماد نیستند.

 حمید سالاری معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در این آیین ضمن تبریک روز دانشجو اظهار کرد: 16 آذر نماد استکبار ستیزی و ضد استعماری دانشگاه و دانشجواست و این نماد نقش دانشجو و دانشگاه را در شناخت نیازها و ایفای نقش برای رفع نیاز ها نشان می دهد.

وی با تأکید بر اینکه 16 آذر 1332 نقطه عطفی برای فعالیت جنبش دانشجویی دانشجویی به حساب می آید، اضافه کرد: بعد از 16 آذر 1332 فعالیت های عظیمی در ایران شکل گرفت و بعد از انقلاب نیز این جوانان و شهدای دانشجو بودند که با ازخودگذشتگی ، ایثار و مقاومت نگذاشتند وجبی از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.

وی افزود: روز دانشجو ارج نهادن به ساحت مقدس قوه عاقله جامعه برای رسیدن به تکامل، نماد آزادی خواهی ، استکبار ستیزی و بروز و ظهور جنبش دانشجویی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از دانشجویان خواست برای ادامه راه شهدای دانشجو به خودسازی و تزکیه نفس بپردازند و در همین راستا جریان شناسی ، بصیرت و دشمن شناسی را در اولویت  فعالیت های خود قرار دهند.

مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور پرشور دانشجویان اعضای هیئت رئیسه و اساتید به همراه تقدیر از برترین های علمی ، فرهنگی و ورزشی با برنامه های متنوع برگزار شد.

 

 

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • بیانیه خصوصی
  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss