۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير

 

به گزارش روابط عمومی در این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بر حمایت از طرح های فناور تاکید کرد و گفت: تلاش هیأت رئیسه دانشگاه در سیاست گذاری و همچنین حمایت از اساتید و دانشجویان در راستای تولید محصولات دانش بنیانی است که برای رفع نیازهای منطقه و کشور تولید شود.

دکتر مکارم افزود: یکی از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی جیرفت حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین است چرا که این مهم با سوق دادن پژوهش‌های کاربردی اساتید، پرسنل و دانشجویان به سمت برطرف کردن مشکلات منطقه فراهم می‌شود.

وی ساخت محصولات مورد نیاز داخل کشور را تحقق شعار اقتصاد مقامتی و همچنین جهش تولید برشمرد و گفت: با تکیه بر توان داخلی، کمبودها را جبران و از خروج سرمایه‌های ملی جلوگیری می‌کنیم لذا امیدواریم این مسیر تا خودکفایی کامل با شتاب بیشتری پیش رود.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در ادامه این نشست از بررسی پنج ایده در شورای فناور دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خبر داد و گفت: این طرح ها پس از ارایه توسط اعضاء شورا تایید یا رد می شوند.

خانم دکتر سیدی افزود: پژوهش و فناوری نقش مهمی در رفع مشکلات منطقه دارد لذا از طرح‌های اثرگذار در این زمینه استقبال می‌کنیم.

وی فعالیت های پژوهشی را از شاخص های اصلی توسعه و پیشرفت هر کشوری عنوان کرد و گفت: از فعالیت های پژوهشی حمایت می کنیم.

مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هم از تدوین و تنظیم آئین نامه های این مرکز خبر داد و گفت: این آئین نامه پس از تصویب اعضاء شورای فناور دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در سایت بارگذاری می شوند.

دکتر حقیقت افزود: در بخش ارتباط علم و صنعت یک تفاهم نامه منعقد و چهار تفاهم نامه در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: طی سال گذشته چندین کارگاه منطقه ای و بین المللی برگزار و کارشناسان مرکز رشد نیز در چندین کارگاه خارج از منطقه شرکت کردند.