۱۴۰۰ دوشنبه ۴ بهمن
آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۰ دي   

عادی انگاری بزرگترین آفت مقابله با شیوع کرونا

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: رعایت پروتکلهای بهداشتی در کمتر شده و با توجه به دریافت واکسن یک اطمینان خاطری در بین مردم به وجود آمده که این بزرگترین آفت برای مقابله با بیماری است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دکتر علی اصغر خیرخواه ظهر امروز در جلسه شورای مدیران این دانشگاه با اشاره به شیوع سوش جدید بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: سوش جدید بیماری متاسفانه در استان کرمان هم مشاهده شد و به نظر میرسد به زودی سوش غالب شود، همکاران  آمادگی را داشته باشند تا در صورت بروز موج جدید بیماری مشکلی در پیشگیری و درمان نداشته باشیم.

وی با اشاره به ضرورت آمادگی لازم مراکز بهداشتی و درمانی و عدم عادی انگاری حوزه سلامت در مقابله با بیماری افزود: اهمیت موضوع زمانی بیشتر میشود که رعایت پروتکلهای بهداشتی در کمتر شده و با توجه به دریافت واکسن یک اطمینان خاطری در بین مردم به وجود آمده که این بزرگترین آفت برای مقابله با بیماری است.

خیرخواه با بیان اینکه تزریق دوز سوم اقدامی مهم است که بهتر است همکاران در این زمینه پیشقدم شوند، تصریح کرد: در حال حاضر میزان تزریق دوز اول واکسن به ۹۰ درصد در جنوب کرمان رسیده است اما میدانیم که افراد زیر 12 سال واکسن دریافت نکرده اند و بخشی از جامعه هم واکسیناسیون را تکمیل نکرده است که این یک آسیب برای مقابله با بیماری است.

وی با بیان اینکه با اعتبارات جذب شده، پروژههای نیمه تمام دانشگاه کامل خواهند شد و برای کمبودهای تجهیزاتی پیگیری لازم در حال انجام است، خاطرنشان کرد: دانشگاه محل آکادمیک و تربیت نسلها است، فراتر از مسایل سیاسی سعی میکنیم با تعهد و اخلاق وظیفه خود را انجام دهیم و با حضور همکاران جدید جو همدلی و همکاری مضاعف خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ضمن دعوت برای برگزاری باشکوه آیین استقبال و تدفین شهدای گمنامعنوان داشت: ۲۶دی ماه میزبان شهید گمنام هستیم که مطمئنا برکات زیادی برای مجموعه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و مردم و منطقه خواهد، تلاش برای میزبانی از این شهید داریم و در حال حاضر محوطه سازی محل تدفین در حال آماده سازی است.

 

 

 

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss