۱۴۰۰ دوشنبه ۴ بهمن
آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۲ دي   

ایثار و شهادت جامعه انسانی را به نکامل میرساند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: ایثار و شهادت در شمار عالیترین مفاهیم الهی و نتیجه متعالی ترین ارزشهایی است که می تواند جامعه انسانی را به تکامل و تعالی برساند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر علی اصغر خیرخواه با اشاره تدفین شهید گمنام در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: ایثار و شهادت در شمار عالیترین مفاهیم الهی و نتیجه متعالی ترین ارزشهایی است که می تواند جامعه انسانی را به تکامل و تعالی برساند.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ شهادت و ایثار به عنوان والاترین میراث انقلاب اسلامی همواره باید مد نظر خدمتگزاران مردم باشد،افزود: تقاضای تدفین شهید گمنام از سوی دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه از سال95 مطرح بود که سال 99 نامه درخواست، اختصاص شهید ارسال شد و یک سال بعد از بررسی مکان تدفین نهایتاً این افتخار نصیب دانشگاه شد.

خیرخواه با بیان اینکه 26 دی ماه مردم جیرفت و عنبرآباد میزبان دو شهید گمنام هستند، تصریح کرد: به این دلیل جوار مسجد برای تدفین انتخاب شد که در حال حاضرعلاوه بر مراکزی که در پردیس وجود دارد، پروژه های دیگری مانند بیمارستانی در حال احداث است و مرقد مطهر شهید یک مرجع معنوی برای برطرف کردن، دلتنگیها است.

وی خاطرنشان کرد: حضور شهید گمنام در مجموعه دانشگاه بیش از هر فردی برای مدیران هم یک الگوست که به یاد داشته باشند این نظام دستاورد خون هزاران شهید است که وظیفه دارند با اخلاص  برای خدمت به مردم تلاش کنند و پاسدار خون شهدا باشند و با کم کاری مدیون خون شهدا نباشم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به برگزاری برنامه های فرهنگی در جوار شهید گمنام به صورت عمومی گفت: به امید خدا هر سال یادواره شهید برگزار خواهد شد و با توجه به همجواری مرقد شهید با ستاد دانشگاه و خوابگاه‌های دانشجویی این محل به عنوان یک پایگاه فرهنگی ثابت برای برنامه‌های فرهنگی دانشگاه محسوب خواهد شد.

خیرخواه با اشاره بر لزوم پیگیری تسریع ساخت بارگاه مرقد مطهر شهید افزود: از فردای تدفین به فکر ساخت المان شهید خواهیم بود که باید طراحی و به تصویب هیئت رئیسه دانشگاه برسد، ان شاءالله با تخصیص بودجه عملیات ساخت آغاز خواهد شد.

وی ضمن تقدی و تشکر از نهادهائی که در برگزاری هر چه بهتر این مراسم همکاری دارند، گفت: استقبال خودروئی از دو شهید گمنام از فرودگاه جیرفت آغاز خواهد شد دانشگاه سه برنامه برای این آیین دارد یکی وداع با پیکر شهید ویژه دانشجویان و کارکنان دانشگاه است که روز شنبه ساعت 20  برگزار میشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تصریح کرد: مراسم ویژه کادر درمان هم روز شنبه در بیمارستان امام خمینی جیرفت برگزار خواهد شد و روز یکشنبه هم مراسم تشییع و تدفین را داریم که از مصلی به سمت چهارراه دانشجو و مقابل خوابگاه دانشجویان برگزار میشود و در نهایت پیکر شهید گمنام بر روی دستان مردم ولایتمدار جیرفت جنب مسجد دانشگاه همراه با مراسم روایتگری و مداحی آرام خواهد گرفت.

 

 

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss