دانشگاه علوم پزشکی جیرفت
کد : 26500-30289      تاریخ انتشار : ۱۴۰۰ شنبه ۱۸ ارديبهشت تعداد بازدید : 964

اخبار | همایش ملی سلامت سالمندی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار می شود

همایش ملی سلامت سالمندی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار می شود
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: همایش ملی سلامت سالمندی 13 و 14 مرداد ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر علی کمالی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و دبیر همایش ملی سلامت سالمندی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همایش ملی سلامت سالمندی 13 و 14 مرداد ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار می شود، اظهار داشت: این همایش با هدف بررسی چالش‌ها و راهکارهای حوزه سالمندی با همکاری دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار می شود.

وی سالمندان در دوران کرونا، کیفیت و سبک زندگی در دوره سالمندی، تغذیه در سالمندی، سلامت روان و سلامت معنوی در سالمندی، فعالیت فیزیکی، معلولیت و توانبخشی در سالمندی، سیاست گذاری سلامت در سالمندی را از جمله محورهای همایش ملی سلامت سالمندی عنوان کرد.

کمالی دیگر محورهای همایش ملی سلامت سالمندی را اشتغال و استقلال مالی در سالمندان، بیماری ها و سندرم های شایع سالمندی، مداخلات ارتقاء دهنده سلامت سالمندان، دارو درمانی در سالمندی، پرستاری سالمندان، سلامت اجتماعی در سالمندی و سلامت زنان سالمند برشمرد.

دبیرهمایش ملی سلامت سالمندی گروه هدف این همایش را شامل کلیه رشته ها اعلام کرد و گفت: مقالات برتر این همایش که دارای کد اخلاق باشند، در مجله دانشگاه علوم پزشکی چاپ و امتیاز آموزش مداوم و باز آموزی کسب می کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال مقالات به همایش ملی سلامت سالمندی 30 خرداد ماه سال جاری است، گفت:: آدرس سایت همایش را elderhealth.jmu.ac.ir  و آدرس ایمیل دبیرخانه همایش را elderhealth@jmu.ac.ir اعلام کرد و گفت:علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03443316383 تماس برقرار کنند.

کمالی با بیان اینکه شناخت ابعاد و ویژگی‌های مختلف حوزه سالمندی نیازمند واکاوی و بررسی‌های علمی است، اظهار داشت:  دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در راستای ارتقاء کیفیت زندگی و ترویج فرهنگ خودمراقبتی سالمندان این همایش ملی سالمندی را برگزار می‌کند.