دانشگاه علوم پزشکی جیرفت
کد : 26500-32139      تاریخ انتشار : ۱۴۰۰ چهارشنبه ۳ آذر تعداد بازدید : 239

اخبار | افتتاح و کلنگ زنی 8 پروژه بهداشتی و درمانی در جنوب کرمان

افتتاح و کلنگ زنی 8 پروژه بهداشتی و درمانی در جنوب کرمان
با حضور مسئولان محلی هشت پروژه بهداشتی و درمانی در شهرستانهای فاریاب و رودبار افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت،دکتر اصغر مکارم عصر امروز سه شنبه در حاشیه افتتاح تسهیلات زایمانی شهرستان فاریاب گفت: تسهیلات زایمانی فاریاب با زیربنای۳۱۲ متر مربع  و اعتبار اولیه نزدیک به ۶۵۰ میلیون تومان از محل تفاهمنامه چهارگانه بین وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، خیرین و استانداری احداث شده است که تقریباً با اعتباری حدود ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان احداث و با اعتبار حدود ۱۵۰ میلیون تومان هم تجهیز شده که در زمان مناسب تجهیزات بیشتری برای این مرکز تدارک خواهیم دید.

وی ارایه خدمات در حوزه زنان را ضروری عنوان کرد و افزود :این مرکز از نیازهای ضروری شهرستان فاریاب است که بخشی از نیازها در حوزه زنان را پاسخگوست که در واقع این یک نقطه عطفی برای توسعه خدمات بیشتر تخصصی در این منطقه خواهد بود. در زایشگاه فاریاب تجهیزاتی مانند سونوگرافی مجهز هم توسط خیرین خریداری و تحویل شده است و واحد رادیولوژی این مرکز هم با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان راه اندازی شد که دستگاه رادیولوژی مرکز درمان بستر فاریاب از طریق هئیت امنای ارضی  و توسط خیری از قم خریداری شده است.

مکارم  با اشاره به خدمات مرکز درمان بستر فاریاب اظهار کرد :در  همین مجموعه درمان بستر شهرستان فاریاب آزمایشگاهی با پیشرفت فیزیک ۵۰ درصدی با کمک خیران در حال احداث است که با توجه به بعد مسافت تا شهرهای جیرفت و کهنوج برای انجام  آزمایشات مردم فاریاب به راحتی از این خدمت بهره مند خواهند شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به برنامه ریزیهای انجام شده برای حضور پزشک متخصص به مدت حداقل دو روز در هفته در مرکز درمان بستر فاریاب افزود: طی چند سال اخیر اقداماتی در حد جهاد سازندگی در حوزه سلامت شهرستان فاریاب انجام شده است و  باید در راستای توسعه خدمات سلامت در این شهرستان، زمین بیمارستان فاریاب هم قطعی شود تا پیگیریها و جذب اعتبار در دستور  کار قرار گیرد.

وی با اشاره به افتتاح پروژه های حوزه سلامت در شهرستان رودبار افزود: مرکز آموزش بهورزی رودبار جنوب با تحصیل ۲۶ بهورز  در حال فعالیت است که امروز ساختمان جدید این مرکز با زیربنای ۱۲۷۰ متر مربع و اعتبار ۶ و نیم میلیارد تومان احداث و تجهیز شده است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به افتتاح سه مرکز خدمات جامع سلامت در شهرستان رودبار افزود: این مراکز هر کدام با زیربنای ۳۰۰ متر مربع و با دو پانسیون ۸۰ متری متر مربعی افتتاح شده که سه پروژه مرکز جامع خدمات سلامت محمدآباد کتکی،مرکز ریگک و عباس آباد ملارضا هر کدام با زیربنای ۴۶۵ متر مربع و با اعتبار یک میلیارد تومان احداث و تجهیز شده اند.

وی از افتتاح  ۴ واحد مسکن پزشکان متخصص بیمارستان سیدالشهدا رودبار خبر داد و گفت:اعتبار این پروژه نیز از محل طرح تحول سلامت با  زیربنای ۳۷۰ متر مربع در دو طیقه و با اعتبار ۳ میلیارد  ۶۰۰ میلیون تومان احداث و تجهیز شد که امروز به بهره برداری رسید و ۳ واحد پانسیون دیگر هم با پیشرفت ۸۰ درصدی در حال احداث هستند و عملیات احداث ۲ پانسیون دیگر نیز  در این مجموعه به زودی آغاز می شود که در  ماندگاری پزشکان در منطقه مهم  است.

وی کلنگ احداث یک باب خانه بهداشت در روستای نهضت آباد رودبار را از دیگر پروژه حوزه سلامت عنوان کرد و گفت: این پروژه با اهدای زمین توسط خیر بومی بنام  آفاق حسینی با زیربنای۸۰ متر مربع توسط گروه جهادی "منادیان رحمت" احداث می شود که جمعیتی حدود۱۲۰۰ نفر را تحت پوشش دارد و با احداث ساختمان جدید خانه بهداشت به این محل منتقل خواهد شد.